Yüz Yüze Danışmanlık

Telefonda bilgilendirme/danışmayı aşan durumlarda veya ihtiyaç duyulduğunda, yüz yüze görüşme yolu ile danışmanlık verilir. Uzmanlarımız tarafından telefonda verilen psikolojik danışmanlık, çocuk ve ebeveyn danışmanlığı hizmetlerinden yararlanan çalışanlar, gerekli görülen durumlarda yüz yüze danışmanlık hizmetinden de faydalanabilir. Yüz yüze psikolojik danışmanlık süreci, uzman klinik psikolog tarafından düzenli yürütülen seansları kapsar.

Yüz yüze danışmanlık hizmeti, çalışanların kendini rahat ve güvende hissedebileceği empatik bir bakış açısı ile sunulur. Bilgi ve tecrübe bakımından donanımlı psikologlar tarafından verilen yüz yüze danışmanlık hizmeti, çalışanın iş veya özel hayatında yaşadığı iletişim sorunlarını fark etmesine, çözmek için gerekli metotları öğrenmesine, karşılaştığı sorunları halletmesine, yaşama sevinci ve kişisel motivasyonun önemini kavramasına yardımcı olur. Çalışanın kendini tanıması, zayıf ve güçlü yönlerini fark etmesi, hayatı paylaştığı insanlarla uyum içinde yaşaması, karşılaştığı problemlerde başa çıkma becerisinin gelişmesi açısından, yüz yüze danışmanlık hizmetinin rolü ve etkisi büyüktür.

Yüz yüze psikolojik danışma hizmeti, çalışanın yaşadığı yere en yakın merkezde randevu sistemi ile gerçekleştirilir. Seanslar, kişinin ihtiyaçlarına yönelik olarak, gizlilik, güven ve eşitlik ilkelerine bağlı bir ekip tarafından titizlikle gerçekleştirilir.

Yüz yüze danışmanlık, Çalışan Destek Programı kapsamındadır.