Sosyal Sorumluluk Projeleri


LEAP, ulusal ve uluslararası birçok kurumla birlikte çeşitli alanlarda sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor.

Bunlardan bazıları:

İsviçre Basel Eyaleti Çokuluslu Alkol ve Madde Danışma Merkezi Vakıf Başkanlığı
İsviçre’de ikamet eden göçmenlerin, alkol ve madde bağımlığı tedavilerini yüksek standartta kendi dil ve kültürlerine duyarlı bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlayan bir vakıftır.

Basel Eyaleti Şiddeti Önleme Projesi

İsviçre’de yaşayan göçmen kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddeti önlemeye yönelik yürütülen projede, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının, sığınma evlerinin iyileştirilmesi, destek ve tedavilerinin yürütülmesine yönelik projelerde aktif şekilde rol almış ve danışmanlık yapmıştır.

Van Travma Sonrası Aile Danışma Merkezi Kurucu Başkanlığı

Van depremi sonrası en uzun soluklu psikolojik desteği ve danışmanlığı veren sivil toplum projesi olan merkez, AÇEV liderliğinde PAYE ortaklığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilmiştir. Projeyle, 1.000’den fazla depremzedeye psikolojik destek imkanı sağlanmıştır.

İslam İşbirliği Örgütü Suriyeli Mülteciler Krize Müdahale Merkezi Kurucu Başkanlığı

Bu model, ‘Psikolojik Krize Müdahale Merkezi’ olma özelliğine sahiptir. Merkez, Kilis’te Suriyeli mültecilere savaş sonrası ortaya çıkan ağır travmalarda psikolojik destek vermek amacıyla kurulmuştur. Dil ve kültürlerine uygun hizmet alabilmeleri için Suriyeli psikiyatrist ve psikologlara eğitimler verilmiştir.

Bu proje, çokuluslu bir örgüte yönelik, tamamıyla ülkemiz bilimsel ve mesleki bilgi kaynaklarının kullanıldığı ilk projedir.