LEAP’in Farkı

Hızla değişen iş dünyasında sürdürülebilir rekabet, bilimsel yetkinlik, uzmanlık, derin sektör bilgisi, sürekli gelişim, küresel standart ve trendlerin uygulayıcısı olmakla gerçekleştirilebilir.

LEAP beyin takımı bir yandan sağlık ve özellikle ruh sağlığı alanında köklü tecrübe ve bilimsel yetkinliğiyle, uluslararası arenada birçok projeye liderlik yapmış, öte yandan hizmet sektöründe beklentilerin ötesinde performans gösteren lider projelere imza atmıştır.

Köklü tecrübesi, yüksek kalite standartları, bilimselliğe verdiği önem, sürekli gelişim potansiyeliyle hizmet ve mükemmelliğin kesişme noktası olma özelliğiyle LEAP,  şirketlere güçlü bir çözüm ortağı edinme fırsatı sunmaktadır.

LEAP’i diğer destek programlarından ayıran en önemli özelliği, uzmanlık alanlarında üst düzey yetkinliğe sahip kadrosudur. LEAP, ortaklık kurduğu her kuruma ve çalışanlarına özel, kurum kültürünün doğal bir parçası olmayı hedefleyen yaklaşımı ile çözümler sunar ve bu sayede kurum ve çalışanları için en yüksek kazanımı hedefler.

LEAP Çalışan Destek Programı Kurumunuza Neler Kazandırır?

  • Çalışan verimliliğini ve memnuniyetini artırır.
  • Çalışan bağlılığının artmasına katkıda bulunur.
  • Kişisel ve ailevi sorunların yol açtığı devamsızlık, işe odaklanamama, hata yapma ve iş kazaları oranını azaltarak iş gücü kaybından kaynaklanan maliyetleri düşürür.
  • Çalışanların sağlık giderlerini azaltır.
  • Çalışanlarla ilgili problemlerin erken teşhisini mümkün kılarak sorunların fark edilmeksizin büyümesine engel olur.
  • Şirket tarafında fark yaratan bu program, daralan kaliteli iş gücü
  • pazarında çalışanı tutma ve işe alımlarda insan kaynakları birimine avantaj sağlar.
  • İnsan kaynakları biriminin yükünü azaltır, destek ve kaynak sağlar.

Kişiye Özel Stratejiler

LEAP Çalışan ve Aile Destek Programı, işverenler ve çalışanların ihtiyaçlarına anında cevap verebilmek için geliştirilmiştir. İş ve özel yaşam alanlarında zorlanılan ya da baş edilemeyen durumlarla karşılaşıldığında “kişiye özel” etkin baş etme stratejileri oluşturur.

Problemlere Erken Müdahale

LEAP, zihinsel ve fiziksel iyilik halini zayıflatabilecek her türlü probleme geniş bir perspektiften bakan, çalışanların ve ailelerinin sağlık ve iyilik haline kapsamlı ve bütüncül bir yaklaşımla odaklanan erken müdahale programıdır.

Gizlilik

Gizlilik, LEAP başarısının önemli bir belirleyicisidir. Tüm LEAP çalışanları gizlilik politikasına en yüksek hassasiyeti gösterir.

Hizmet alan kurumlara çalışanlarıyla ilgili kişisel ve mahremiyeti olan bilgiler verilmez, kurum tarafından çalışanların kişisel bilgileri talep edilemez ve bu husus, yapılan sözleşmelerde özel bir madde olarak yer alır.