Anne-Bebek Programı


Hamilelik ve doğum sonrası süreç, kadınların kuşkusuz en çok desteğe ihtiyaç duyduğu dönemlerden biridir. Kadın çalışanlar bu dönemde iyi desteklenmedikleri takdirde, emzirme, bebek bakımı gibi konularda kendi başlarına aşmakta zorlanacakları güçlükler yaşar ve bu güçlükler çeşitli psikolojik zorlanmaları da beraberinde getirir.

Doğum yapan her 5 kadından biri postpartum (doğum sonrası) depresyonuna girerken, doğum yapan kadınların %85’i ise loğusalık hüznü yaşıyor. Anne ve anne adaylarının yaşadıkları güçlükler karşısında desteklenmemesi ise tüm ailenin saadetini olumsuz yönde etkiliyor. Annenin iş yaşamına geri dönmesi ve adaptasyonu zorlaşıyor.

Uzman klinik psikologlarımız, bebek hemşiresi ve emzirme danışmanları, beslenme uzmanı ve diyetisyenleri, anneleri bebek bakımında karşılaşacakları zorluklar ve doğum sonrası dönemde yaşayacakları fiziksel/duygu değişimleri karşısında anneleri destekliyor.

Uzman ekibimiz, süre sınırlaması olmaksızın yapılan görüşmelerde, farklı bir yaşam döngüsüne giren anneyi rahatlatarak güven veriyor ve sakinleşmesini sağlıyor.  Üzüntülü, gergin ve endişeli olan annenin, yeni hayat düzenine alışmasına yardımcı oluyor.

Anne Bebek Danışmanlığı, Çalışan Destek Programı kapsamındadır.